Juventus-Milan 4:2

Serie A: Juventus 4 : 2 Milan

U vecerasnjem derby-u na prepunom Olimpicu Juventus je slavio ubjedljivu pobjedu i deklasirao Milan sa 4:2.Strijelci za Juventus su bili Del Piero, Chiellini i dva podotka Amauria.

Svi pravi ljubitelji fudbala su veceras uzivalu u spektaklu derby-a kojeg su pruzili Juventus i Milan.Prepun Olimpic je docekao derby koji je bio pun odlicnih akcija i jednog i drugu tima.

Sami pocetak susreta je pokazao da ce ovdje biti dosta zanimljivo, sto je na kraju i bilo.Juventus je poveo u 16 minuti iz jedanaesterca kojeg je realiziriao Del Piero.Samo tri minute kasnije Ambrosini je imao veliku sansu da izjednaci, ali je na svu srecu promasio.No medjutim, ipak Milan dolazi do izjednacenja u 31 minuti kada Ronaldhino salje loptu za Pata koji loptu salje u mrezu.Nisu se igraci Milana dugo radovali tome i samo nakon 4 minute Chiellini iz kornera ponovo dovodi Juventus u vodjstvo od 2:1.Kada se pomislio da ce se na odmor otici sa 2:1, De Ceglie odlinim prodorom po lijevoj strani salje loptu u kazneni prostor Milana gdje se najbolje snalazi Amauri koji glavom loptu posprema u mrezu Milana cime povisuje vodjstvo na 3:1.Sa tim rezultatom se otislo na odmor.

Drugo poluvrijeme pocinje sansama i na jednoj i na drugoj strani, ali vise prilika i incijative je imao Juventus, narocito se istakao De Ceglie i Marchisio dva mlada talenta koji su pokazali da zasluzuju dres Juventusa.

U 54 minuti Milan uspijeva da smanji rezultat na 3:2, a strijelac tog pogodtka je bio Ambrosini, no medjutim prilikom njegovog suta lopta je zakacila jednog igraca Juventusa tako da je promjenila smjera i prevarila Manningera koji tu nije moga nista.

Nakon primljenog pogotka Juventus nije popustio nego je naprotiv krenu u napade prema golu Milana, sto je urodilo plodom kada na asistenciju Sissoka za Amauria ovaj postize svoj drugi pogodak na utakmici i time jos vise povecava vodjstva na 4:2.Moramo napomenuti da je Zambrotta dobio drugi zuti karton i time automatski crveni i morao je napustiti susret, tako da je Milan igrao sa igracem manje sto je naravno Juventus to iskoristio kod cetvrtog pogotka.

Juventus je imao jos prilika kada je Del Piero pogodio stativu i pred sami kraj susreta Iaquinta je ima 100%-tnu sansu koju nije iskoristio.Na kraju je rezultat bio 4:2 za Juventus i nova tri boda.

Juventus:Manninger ; Gyrgera, Mellberg, Chiellini, Molinaro; Marchionni, Sissoko (Zanetti), Marchisio, Nedved (De Ceglie); Del Piero, Amauri (Iaquinta)

Milan:Abbiatti ; Zambrotta, Kaladze, Maldini, Jankulovski; Emerson, Pirlo, Ambrosini; Seedorf, Ronaldinho; Pato