Roma-Juventus 1:4

Serie A: Roma 1:4 Juventus

U okviru 29. kola Serie A,Juventus je „pregazio“ Romu na Olimpijskom stadionu u Rimu, rezultatom 4:1.

Svi ljubitelji talijanskog fudbala sinoć su u duelu Rome i Juventusa zaista mogli uživati. Ova utakmica pokazala je da se u Seriji A igra sjajan fudbal i da priče o neatraktivnoj igri uopšte nemaju smisla.

Utakmica je počela standardnim „ispitivanjem snaga“, da bi potom Juventus polako počeo da postavlja stvari na svoje mjesto.

Juventus je u vodstvo doveo Vicenzo Jaquinta u 34. minuti, izvanrednim udarcem,nakon odlične asistencije Sebastiana Giovinca. Prednost je rutinski zadržana do kraja prvog poluvremena i tim rezultatom se otišlo na odmor. Na samom početku drugog poluvremena Roma dolazi do izjednačenja, kada se u našem 16-ercu najbolje snalazi Loria, nakon ubacivanja iz kornera.

Stvari na svoje mjesto ponovo postavlja,sinoć odlični Vicenzo Jaquinta u 55. minuti, a još veći šok domaćim navijačima priredio je Olof Mellberg koji u 68. minuti odličnim udarcem glavom povećava prednost Juventusa na 3:1.

Tačku na „i“ stavlja Pavel Nedved, koji fenomenalnim volejem sa nekih 20-ak metara pogađa gol sinoć nemoćnog golmana Donija.Treba napomenuti da je Nedved ušao u igru samo pet minuta prije postignutog gola, umjesto portugalca Tiaga.

Roma je ponižena na svom stadionu, a sada slijedo pauza od 15 dana zbog reprezentativnih obaveza, nakon koje ćemo nadamo se gledati isto ovako moćan i efikasan Juventus,kao u prethodne dvije utakmice.

Roma (4-2-3-1): Doni; Panucci, Mexes, Loria (63’ Montella), Riise; Filipe, Brighi; Tonetto, Baptista, Menez (81’ D’Alessandro); Vucinic (92’ Stojan). Coach: Spalletti.

Juventus (4-4-2): Buffon; Grygera, Mellberg, Chiellini, Molinaro; Salihamidzic, Tiago (70’ Nedved), Poulsen, Giovinco (72’ Marchionni); Iaquinta, Del Piero. Coach: Ranieri.

Strijelci: Iaquinta 34’, 55’, Mellberg 68’, Nedved 74’ ; Loria 48’.